KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14609081
nr 1460 9081
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Signerad, daterad 1947. Pastell, 46x63 cm, yttermått inklusive ram: 66x82 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 11 april 2022
kl 19:17:20
11/4 14:58:24